Sprężarki klimatyzacji

Brak okresowej kontroli oraz zużycie pojedynczych części może prowadzić do awarii związanych ze sprężarkami klimatyzacji. Nad prawidłowym działaniem układu klimatyzacji w samochodzie powinniśmy czuwać cały rok, ponieważ nawet na pozór niewielkie uszkodzenia mogą prowadzić do większych uszkodzeń.

Na częste i niebezpieczne uszkodzenia narażona jest przede wszystkim sprężarka klimatyzacji. Do awarii dochodzi na przykład wtedy, gdy klimatyzacja jest zanieczyszczona, a jej układ pozostaje rozszczelniony. By zapobiec uszkodzeniom, warto regularnie serwisować klimatyzację. Na poprawne działanie układu ma również wpływ smarowanie pompy (ochrona klimatyzacji podczas uruchamiania) oraz uzupełnianie oleju.

Z reguły bardzo szybko orientujemy się, że nasza klimatyzacja szwankuje. Uszkodzona sprężarka wydaje charakterystyczny, warczący dźwięk. Pracuje również głośniej. Jeśli zauważymy jakiekolwiek usterki, powinniśmy niezwłocznie zgłosić się do specjalisty.

Firma Kramex z siedzibą w miejscowości Ruchocice (trasa Poznań – Zielona Góra) proponuje profesjonalne usługi z zakresu regeneracji sprężarek klimatyzacji. W naszej ofercie posiadamy również bogaty asortyment w postaci nowych i używanych, stuprocentowo sprawnych sprężarek. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej. Na wiadomość postaramy się odpowiedzieć jeszcze tego samego dnia.